Facebook
Wolny domeki
od 18 sierpnia

668-288-266

AtrakcjeJarosławiec po raz pierwszy w źródłach historycznych  pojawił się w 1459 roku, kiedy to wieś wchodziła w skład darłowskiej domeny książąt zachodniopomorskich. Położony  na północy Polski między Darłowem a Ustką w samym sercu środkowego wybrzeża, jest uroczą wioską rybacką otoczoną pięknymi lasami i dwoma dużymi jeziorami. Od zarania dziejów mieszkali tu rybacy, którzy w chwilach pomiędzy połowami zajmowali się zbieraniem i obróbką bursztynu, którego do dziś dużo znajduje się w tej okolicy.

Gdzie można dobrze zjeść Na ulicy Nadmorskiej niezmiennie od 1982 roku mieści się najlepsza w Jarosławcu smażalnia ryb „U Romana”. Ich wieloletnie doświadczenie pozwala serwować pyszne potrawy, nie tylko dla wielbicieli ryb. Do każdej z nich dodają serce i sympatię dla swoich klientów. Osobowość właścicieli tworzy tak niezwykłą atmosferę, że chce się tam wracać nie tylko każdego dnia, ale cały rok się czeka by znów powrócić do tych wakacyjnych smaków – szczególnie śledzików. Dodatkowo dla naszych klientów umożliwiamy zakup wędzonych ryb ( łosoś, węgorz, pstrąg) po wyjątkowo atrakcyjnych cenach z naszej wędzarni.

Rejs statkiem widokowym Wanda Kilkunastoletnie doświadczenie kapitana- wilka morskiego Jarosławca w organizacji rejsów sprawia, że poczują się Państwo podczas tego spaceru po wodzie bezpieczni i dostarczy on niezapomnianych chwil. W rejs wyruszyć można z przystani rybackiej.

Połowy dorsza na Bałtyku Oferta skierowana jest zarówno dla osób szukających nowych wrażeń jak również doświadczonych wędkarzy, do osób indywidualnych i grup zorganizowanych. Ostatnimi czasy połowy dorsza na pełnym morzu stały się ogromnie popularną forma spędzania wolnego czasu. Z pewnością dostarczą niezapomnianych wrażeń.

AquaPark położony jest na terenie Sanatorium Panorama Morska. Jest to największy na Polskim wybrzeżu kompleks basenów z podgrzewaną wodą o powierzchni lustra wody około 1500m2. AquaPark oddalony jest od morza 350m. Dodatkową atrakcją jest wykonana sztuczna grota z wodospadami.


Latarnia Morska - jej światło widać z odległości prawie 24 Mm. Pierwsze wzmianki o latarni pochodzą z 1818 roku, kiedy to pisano o konieczności jej budowy. Latarnia została wybudowana w 1829 roku. Wieżę latarni zbudowano na planie koła, a przy jej wznoszeniu wykorzystano czerwoną i glazurowaną cegłę. W 1902 roku latarnia została przebudowana.

 

Trasy rowerowe miejscowość Jarosławiec otaczają sosnowe lasy, łąki oraz pola, które są idealnym miejscem nie tylko na piesze wędrówki, ale również na wycieczki rowerowe.

Tasy rowerowe:

Przez Jarosławiec biegną dwie trasy rowerowe.
1. Pierwsza trasa to szlak poligonowy do Ustki (ok. 28 km) biegnie
on przez poligon wojskowy. Obecnie jest to poligon na którym
często ćwiczą wojska państw NATO.
2. Do Darłowa biegnie trasa rowerowa wzdłuż morza i ma długość około 20 km.
 


Jazda konna w Jarosławcu, znajdą dla siebie miejsce również wielbiciele jazdy konnej. Romantyczna wyprawa przy zachodzie słońca jest marzeniem, które tu będziesz mógł zrealizować.

 

Atrakcje w pobliżu:


  • Słowiński Park Narodowy z unikalnymi w skali Europy „ruchomymi wydmami”. Park o powierzchni 18247 ha został utworzony 1 stycznia 1967 r., a w 1977 r. uznany został przez UNESCO za Światowy Rezerwat Biosfery. Nazwa parku pochodzi od nazwy ludności pomorskiej, spokrewnionej z Kaszubami - Słowińców. Warunki przyrodnicze, które zadecydowały o tak wysokiej randze chronionych krajobrazów to : ruchome wydmy, jeziora przybrzeżne, bogactwo flory i fauny.

  • Kraina w kratę - Nazwa \"Kraina w Kratę\" powstała w 1994 roku. Źródłem nazwy jest charakterystyczny wygląd budynków wzniesionych z drewnianych słupów i gliny malowanej na biało. Geometryczna konstrukcja z daleka jest czarną kratą na białym tle. Zachowało się tutaj ponad 2500 zabytkowych budynków wzniesionych przed 150-200 laty. Niedaleko znajduje się wieś Swołowo zwana „stolicą krainy w kratę”, w której w czasie wakacyjnym odbywają się spotkania dla najmłodszych „Dziecięca Zagroda”. Jest to jedna z najciekawszych historycznie wsi na Pomorzu, ponieważ przetrwała w niezmienionym kształcie od XIII wieku. Zachowała swój średniowieczny układ, a niektóre znajdujące się tam budynki liczą ponad 150 lat. W Swołowie znajduje się wiele przykładów budownictwa szachulcowego typowego dla pomorskich wsi, dlatego też miejscowość uznana została za\"pomorską wieś europejskiego dziedzictwa kulturowego.

 

  • Skansen w Klukach - zabytkowa osada - skansen Słowińców. W jej skład wchodzą zagrody z XVIII wieku, budynki gospodarcze, przedmioty domowe sprzęt rybacki i gospodarczy. Muzeum położone nad południowym brzegiem jeziora Łebsko, jako zagroda muzealna powstało w 1963 roku. Gromadzi relikty kultury materialnej tzw. Słowińców, czyli odłamu Kaszubów zamieszkującego w XIX wieku tereny pomiędzy jeziorami Gardno i Łebsko. Skansen prezentuje ich kulturę poprzez ekspozycję kompletnych wiejskich zagród , budynków gospodarczych z pełnym wyposażeniem, sprzętów rybackich, gospodarczych i poprzez wystawy tematyczne.

 

  • Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie – jedyny w Polsce nadmorski gotycki zamek wybudowany na planie zbliżonym do kwadratu z wieżą wysokości 24 metrów.

  • Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku - zapoznaj się z twórczością Witkacego, zobacz starodawną sztukę Pomorza i skarby książąt pomorskich.

  • Wędkarstwo morskie - łowienie ryb na Bałtyku, wędkowanie na morzu oraz połowy dorsza są idealnym sposobem na spędzenie wolnego czasu ze znajomymi czy rodziną.
  • Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie.
  • Dolina Charlotty   http://www.dolinacharlotty.pl/.    

 

 

Pogoda Jarosławiec